چگونه باید حسابهای بانکی را در نرم افزار دشت همکاران سیستم تعریف کنیم؟

چگونه باید حسابهای بانکی را در نرم افزار دشت همکاران سیستم تعریف کنیم؟

time فروردین 27, 1399
فهرست مطالب فهرست مطالب

تعریف اطلاعات پایه نظیر طرف حسابها، کالاها و خدمات، صندوق، کارتخوان، حساب بانکی و … اولین کاری است که در هر نرم افزار فروشگاهی باید انجام شود. آن دسته از حسابهایی را باید در این بخش تعریف کنیم که ممکن است طی دوره مالی از آن دریافت یا پرداختی داشته باشیم. یعنی اگر در فروشگاهی چند حساب بانکی مربوط به فروشگاه است و حسابهای بانکی شخصی نیز وجود دارد که از آنها استفاده می شود، همه آنها باید در نرم افرار تعریف شود. در ادامه به آموزش تصویری تعریف حساب های بانکی در نرم افزار دشت همکاران سیستم می پردازیم.

تعریف حساب بانکی

در مرحله اول وارد منوی اطلاعات پایه شوید. کلید «حساب بانکی جدید» را از بخش اطلاعات پایه انتخاب کنید. (روی + زیر حساب بانکی کلیک کنید.)

تعریف حساب بانکی

در فرم باز شده، در بخش بانک سلکتور را باز كنيد. از لیست باز شده، بانک موردنظر را انتخاب كنيد و کلید تایید را بزنید.

در صورتی که نام بانک مورد نظر در قسمت بانک وجود نداشت، از قسمت اطلاعات پایه بانک جدید را انتخاب کنید و نام و کد بانک مورد نظرتان را در این بخش وارد نمایید.
سپس در قسمت عنوان شعبه، نام شعبه‌ ای که حساب بانکی در آن افتتاح شده است را وارد کنید. در صورتی که حساب بانکی موجودی اول دوره دارد، موجودی اولیه حساب بانکی را وارد كنيد. (در صورتی که قبل از استفاده از نرم افزار حساب بانکی فعال داشتید و موجودی داشت در هنگام تعریف حساب بانکی، در این قسمت موجودی اولیه آن را ثبت کنید.)

چنانچه حساب بانکی مورد نظر دارای کارت است ، می توانید شماره کارت متعلق به آن را را وارد كنيد. پر کردن فیلد شماره کارت اختیاری است. در بخش بعد، باید شماره حساب را وارد كنيد. توجه کنید که برای تعریف حساب بانکی باید شماره حساب را پر کنید و این فیلد از قسمت های اجباری است.
در قسمتهای بعدی کد شعبه ای که حساب بانکی را در آن افتتاح کردید، نام صاحب حساب و تاریخ افتتاح حساب را وارد کنید. در صورتی که حساب بانکی تعریف شده در حال حاضر در سیستم استفاده می شود و گردش دارد تیک حساب بانکی فعال است را را بزنید، در غیر این صورت این حساب را بدون تیک فعال تعریف کنید و هر زمانی که نیاز شد این تیک را فعال نمایید.

حساب بانکی در نرم افزار دشت

در پايان با زدن کلید «ذخیره»، اطلاعات را ذخیره کنید و فرم را ببندید. همچنین در صورتی که می خواهید پس از ذخیره فرم بسته شود گزینه ذخیره و بستن را انتخاب کنید. چنانچه می خواهید بانک مورد نظر ذخیره شود و فرم تعریف حساب بانکی جدید باز شود آیتم ذخیره و جدید را انتخاب کنید.

مشاهده، ویرایش و حذف حساب های بانکی تعریف شده در دشت

برای مشاهده لیست حساب‌های بانکی در سیستم مي‌توانید در بخش اطلاعات پایه، بر روی گزینه «حساب بانکی» کلیک کنید. در این فرم همه حسابهای بانکی تعریف شده اعم از فعال و غیرفعال نمایش داده می شود. با کلیک روی هر ردیف می توانید بانک مورد نظر را مشاهده، حذف یا ویرایش کنید. توجه کنید در صورتی که حساب بانکی گردش داشته باشد و یا در تعریف کارتخوان استفاده شده باشد، امکان حذف آن وجود نخواهد داشت. در تعریف زیر نمونه از فهرست حسابهای بانکی در نرم افزار دشت همکاران سیستم را مشاهده می کنید.

حساب بانکی در نرم افزار دشت

در این مقاله با نحوه تعریف حساب بانکی در نرم افزار دشت همکاران سیستم آشنا شدیم. یکی دیگر از اطلاعات پایه مورد نیاز در نرم افزار مشتریان و تامین کنندگان و … هستند که در قالب طرف حساب های سیستم باید تعریف شوند. برای آموزش تعریف مشتریان و تامین کنندگان و … در نرم افزار از لینک نحوه تعریف طرف حسابها در دشت می توانید استفاده کنید.

موضوعات مرتبطدسته‌بندی نشده

محمد مهدی توکل صبا

کارشناس ارشد حسابداری ام. مربی و پشتیبان رسمی سپیدار سیستم، عضو تیم تولید محتوای سپیدار، مدرس دوره های حضوری و آنلاین حسابداری و نرم افزار سپیدار و دشت در آتی تراز و مراکز دانشگاهی هستم. علاقمند به تحقیق، تدریس، مطالعه و تولید محتوا هستم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
0 دیدگاه

در بحث این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست‌های وبلاگ

پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را هم بخوانید...
روش های حل اختلاف مالیاتی و وظایف شورای عالی مالیاتی (قسمت دوم)

روش های حل اختلاف مالیاتی و وظایف شورای عالی مالیاتی (قسمت دوم)

در مقاله قبلی با عنوان مراحل دادرسی مالیاتی (قسمت اول) تا مرحله چهارم هفت خوان مالیاتی در خصوص حل اختلافات مالیاتی آشنا شدیم. در اینجا قصد داریم به سه مرحله بعدی و الزامات قانونی آن بپردازیم. خوان پنجم : هیئت مقرر در ماده 251 مكرر قانون مالیاتی های مستقیم معمولا تلاش می شود که قانون […]

صفر تا صد بیمه بیکاری

صفر تا صد بیمه بیکاری

بیمه بیکاری و ضوابط و شرایط بهره مندی از آن یکی از بزرگترین دغدغه های جامعه کارگری در کشور ماست. مهم ترین سوالها و دغدغه ها شامل موضوعاتی همچون اتمام قرارداد با کارفرما، رخ دادن حادثه در زمان اشتغال در کارگاه، مبلغ بیمه بیکاری که می توان دریافت نمود، نحوه دریافت مقرری بیمه بیکاری و […]

تماس با ما

تماس با ما

نشانی: قزوین – خیابان عدل – جنب مرکز خرید ایرانیان – ساختمان پندار – طبقه اول – واحد ۲

تلفن: ۳۳۳۲۸۸۱۲ ۰۲۸ ایمیل: info@atitaraz.com

ساعات کاری: شنبه تا چهار شنبه 9 تا 17 و پنج‌شنبه‌ها از 9 تا 13 بعد از ظهر.