مهلت ارسال ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی بهار 99

مهلت ارسال ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی بهار 99

time مرداد 13, 1399
فهرست مطالب فهرست مطالب

طبق ماده 21 قانون مالیات بر ارزش افزوده مودیان مالیاتی برای مکلفند اظهارنامه هر دوره مالیاتی را طبق دستورالعمل اعلامی توسط سازمان امور مالیاتی، حداکثر ظرف مدت پانزده روز از تاریخ انقضای هر دوره به ترتیب مقرر تسلیم و مالیات متعلق به دوره را پس از کسرمالیات هایی که طبق مقررات این قانون پرداخت کرده اند و قابل کسر می باشد، در مهلت مقرر به حسابی که از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام می گردد واریز نمایند.

از آنجایی که دوره های ارزش افزوده به صورت فصلی تعیین می شود، در نتیجه پانزدهم ماه بعدی هر فصل مهلت قانونی تسلیم و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هر دوره محسوب می شود. ولکن این زمان بنا به تشخیص مراجع ذیصلاح ممکن است تمدید شود. به همین در دوره اول (دوره بهار سال 99) ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورخ 1399/02/07 و طی بخشنامه شماره 200/99/24 ابلاغ شده در تاریخ 1399/02/07 موعد مقرر قانونی تسلیم اظهارنامه قانون مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره اول (بهار) سال 1399 و نیز مهلت پرداخت مالیات و عوارض متعلقه تا پایان روز شنبه مورخ 1399/06/15 تعیین نمود.

برای مشاهده بخشنامه مذکور از لینک مهلت ارزش افزوده بهار سال 99 نیز می توانید استفاده نمایید.

مهلت ارسال صورت معاملات فصلی بهار 99

همچنین در خصوص ارسال صورت معاملات فصلی که در حالی عادی 45 روز پس از پایان هر دوره می باشد، مهلت ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به دوره اول (بهار) سال 1399 تا 1399/07/15 تعیین شده است.

بخشنامه ارسال صورت معاملات فصلی

ضمن قدرانی از توجه شما عزیزان به مطالب ارائه شده برای مطالعه سایر مقالات آموزشی آتی تراز از لینک های آموزش حسابداری، آموزش نرم افزار سپیدار، آموزش دشت همکاران سیستم می توانید استفاده نمایید.

موضوعات مرتبطآموزش حسابداری

محمد مهدی توکل صبا

کارشناس ارشد حسابداری ام. مربی و پشتیبان رسمی سپیدار سیستم، عضو تیم تولید محتوای سپیدار، مدرس دوره های حضوری و آنلاین حسابداری و نرم افزار سپیدار و دشت در آتی تراز و مراکز دانشگاهی هستم. علاقمند به تحقیق، تدریس، مطالعه و تولید محتوا هستم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
5 دیدگاه

در بحث این مقاله شرکت کنید!

 • ِّّرضوان

  سلام.پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و عوارض هم تا 15 شهریور وقت داشته؟؟

  • محمد مهدی توکل صبا

   سلام
   بله دوست عزیز

 • iman

  سلام من به دنبال کار هستم، لیسانس حسابداری دارم خیلی با انگیزه و با انرژی و قدرت آموزش پذیریم هم بالاست و سابقه هم دارم ،علاقه مند به طبیعت گردی و تدریس هم هستم مشتاق همکاری با شما نیز می باشم.
  ikheirkhah3@gmail.com

 • سعید

  سلام بنده مریض بودم نتوانستم ارزش افزوده پرداخت کنم آیا دو روز بعد 15هرفصل می شود پرداخت کرد

  • محمد مهدی توکل صبا

   با سلام
   به استناد ماده 23 قانون مالیات بر ارزش افزوده تاخیر در پرداخت مالیات های موضوع این قانون در مواعد مقرر، موجب تعلق جریمه ای به میزان دو درصد (۲%) در ماه، نسبت به مالیات پرداخت نشده ومدت تاخیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست‌های وبلاگ

پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را هم بخوانید...
حداقل حقوق کارگران در سال 1401

حداقل حقوق کارگران در سال 1401

پس از برگزاری جلسات متعدد شورای عالی کار متشکل از نمایندگان کارفرمایی و کارگری و همچنین حضور نمایندگان دولت از وزارت کار ورفاه اجتماعی حداقل حقوق کارگران برای سال 1401 مشخص گردید. بر این اساس حداقل حقوق یک کارگر بدون سابقه و بدون اولاد ۵۶,۷۹۷,۵۰۰ ریال خواهد بود. جزییات بیشتر حقوق سال 1401 را در […]

پرداختهای ممنوعه از تنخواه شرکت!

پرداختهای ممنوعه از تنخواه شرکت!

پرداخت هزینه ها از محل تنخواه و نحوه استفاده از حساب تنخواه و اعمال کنترل های آن یکی از نکات حائز اهمیت در حسابداری خزانه است. با توجه به تغییرات وسیعی که در سنوات اخیر در قانون مالیات های مستقیم به وجود آمده است، لذا باید به بخشنامه ها و اصول استفاده از منابع مالی […]

نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی

نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی

مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی مورخ 1400/11/11 که توسط رییس این سازمان ابلاغ گردید نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی طی نامه شماره 200/1400/75 که از تاریخ 1400/10/13 لازم الاجراست به شرح ذیل اعلام شد. بخشنامه جدید ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی در قانون ارزش افزوده برخی مالیات های خاص […]