آموزش مرتب سازی شماره فاکتورها در اکسل

آموزش مرتب سازی شماره فاکتورها در اکسل

time بهمن 29, 1398
فهرست مطالب فهرست مطالب

معمولا به دلیل رعایت نکردن تقدم و تاخر در ثبت فاکتورهای فروش، شماره فاکتورها در طی دوره مالی دچار بهم‌ریختگی می‌شود و نیاز به مرتب نمودن آن‌ها بر طبق تاریخ فاکتورها است. در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه شماره‌گذاری مجدد فاکتورهای فروش در نرم افزار سپیدار آشنا کنیم.

جهت انجام این کار ابتدا باید فاکتورهای فروش به اکسل ارسال شوند و پس از مرتب سازی شماره آن‌ها، مجددا از اکسل دریافت گردند. بدین منظور ابتدا و جهت ارسال فاکتورهای فروش به اکسل در قسمت مشتریان و فروش و در قسمت عملیات فاکتورهای فروش را انتخاب نمایید. همه فاکتورهای فروش را انتخاب کنید.

با فعال کردن تیک سمت راست هر ردیف آن فاکتور انتخاب می شود.

در صورتی که امکان تیک زدن ردیف‌ها را نداشتید، روی گزینه انتخاب چندگانه در پایین فرم کلیک کنید. سپس روی گزینه ارسال و دریافت اطلاعات کلیک کنید و گزینه الگوی ارسال فاکتور فروش را انتخاب نمایید. سپس در فرمی که باز می شود روی گزینه ارسال اطلاعات کلیک کنید و نام فایل را به دلخواه وارد کنید و اکسل را ذخیره نمایید.

در این مرحله باید فایل اکسل ذخیره شده را باز کنید و شماره فاکتورها را در فایل اکسل مورد نظر مرتب سازی نمایید. سپس باید در نرم افزار سپیدار تمام فاکتورهای فروش را از قسمت فهرست فاکتورهای فروش انتخاب کرده و با کلیک راست روی آنها گزینه حذف را انتخاب نمایید.

در این مرحله باید فاکتورها با شماره‌های اصلاح شده از طریق اکسل در نرم افزار سپیدار فراخوانی شود. جهت دریافت فاکتورهای فروش مرتب شده از اکسل در فرمی که باز می شود، در قسمت انتخاب فایل می توانید فایل اکسل فاکتور فروش ها که در مراحل قبل ذخیره نموده اید را انتخاب نمایید.

با کلیک روی گزینه بعدی، اطلاعات اسناد موجود در فایل اکسل به شما نمایش داده می شود.

با کلیک روی گزینه بعدی فاکتورهای فروش دریافت می شود و پیغام زیر نمایش داده می شود.

جهت مرتب سازی سایر فرم ها نظیر رسید انبار، خروج انبار، رسید دریافت و … نیز می توانید مشابه همین روش عمل کنید و شماره فرم های مورد نظر را مرتب نمایید.

موضوعات مرتبطآموزش اکسل

محمد مهدی توکل صبا

کارشناس ارشد حسابداری ام. مربی و پشتیبان رسمی سپیدار سیستم، عضو تیم تولید محتوای سپیدار، مدرس دوره های حضوری و آنلاین حسابداری و نرم افزار سپیدار و دشت در آتی تراز و مراکز دانشگاهی هستم. علاقمند به تحقیق، تدریس، مطالعه و تولید محتوا هستم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
1 دیدگاه

در بحث این مقاله شرکت کنید!

  • یک نویسندهٔ تستی

    سلام، این یک دیدگاه است.
    و تنها برای تست ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست‌های وبلاگ

پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را هم بخوانید...