حداقل حقوق کارگران در سال 99 چقدر است؟

حداقل حقوق کارگران در سال 99 چقدر است؟

time فروردین 21, 1399
فهرست مطالب فهرست مطالب

پس از جلسات متعدد شورای عالی کار بالاخره در دویست و نود و یکمین جلسه این شورا که مورخ 99/1/20 با حضور نمایندگان دولت، تشکل های کارگری و کارفرمایی در محل وزارت کار و رفاه و امور اجتماعی حداقل دستمزد کارگران برای سال 99 تصویب شد. در این جلسه افزایش پایه حقوق کارگران برای سال 99 به میزان 21 درصد نسبت به سال گذشته تعیین شد.

طبق این مصوبه حداقل دستمزد روزانه کارگران در سال ۹۹ مبلغ ۶۱۱.۸۰۹ ریال خواهد بود. بنابراین مبلغ حقوق پایه در ماههای سی روزه معادل ۱۸.۳۵۴.۲۷۰ ریال ( یک میلیون و هشتصد و سی و پنج هزار وچهارصد و بیست و هفت تومان) است.

همچنین مبلغ بن کارگری که در سال گذشته 140 هزار تومان بود به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر ماه افزایش یافت. حق مسکن از مبلغ ۱۰۰ هزارتومان در سال ۹۸ به مبلغ ۲۰۰ هزارتومان افزایش یافت. البته لازم به توضیح است که افزایش مبلغ حق مسکن باید به تصویب هیات وزیران نیز برسد.

مبلغ پایه سنوات در سال ۹۹ روزانه ۵۸.۳۳۳ ریال خواهد بود که این مبلغ ماهانه ۱۷۵ هزارتومان خواهد شد. همچنین در این مصوبه مبلغ حق اولاد به ازای هر فرزند 1.835.426 ریال (تقریبا صد و هشتاد و سه هزار و پانصد تومان) است. در ضمن به سایر سطوح مزدی 15 درصد بعلاوه 30.338 بصورت روزانه افزوده خواهد شد.

در نتیجه می توان گفت حداقل دریافتی یک کارگر بدون فرزند در سال 99 (بدون در نظر گرفتن حق بیمه سهم کارگر) 26.104.270 ریال یعنی دو میلیون ششصد و ده هزار و چهارصد و بیست هفت تومان خواهد بود.

جزییات حداقل دستمزد کارگران در سال 1399

در جدول زیر جزییات کامل حداقل حقوق مصوب کارگران در سال 99 رو آورده شده است.

همچنین آخرین مصوبه دولت مورخ 99/01/26 در خصوص حداقل حقوق کارگران در سال 99 در دو تصویر زیر قابل مشاهده است.

موضوعات مرتبطآموزش حسابداری

محمد مهدی توکل صبا

کارشناس ارشد حسابداری ام. مربی و پشتیبان رسمی سپیدار سیستم، عضو تیم تولید محتوای سپیدار، مدرس دوره های حضوری و آنلاین حسابداری و نرم افزار سپیدار و دشت در آتی تراز و مراکز دانشگاهی هستم. علاقمند به تحقیق، تدریس، مطالعه و تولید محتوا هستم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
4 دیدگاه

در بحث این مقاله شرکت کنید!

 • سیدمحمدحسینی مقدم

  با سلام
  لطفا تصویر بخش نامه مربوطه رو هم بزارید
  ممنون

  • محمد مهدی توکل صبا

   با سلام و روز بخیر
   ممنون از حسن توجه شما. در حال حاضر مطلب بروزشده و مصوبه دولت را در آن می توانید مشاهده کنید.

 • محمد

  با سلام
  اول سال معافیت مالیاتی تغییر میکند و باید سیستم محاسبه حقوق رو در اداره بروز و تغییر داد ایا بیمه ها و بیمه بازنشستگی هم تغییر میکند ؟ و باید سیستم تغییر کند ؟

  • محمد مهدی توکل صبا

   سلام و وقت بخیر
   بله. در ابتدای سال با توجه به ارائه جدول مالیاتی جدید و همینطور تغییر مبلغ بیمه پرداختی پرسنل بر اساس حقوق مصوب آن سال، تنظیمات بیمه و مالیات باید در ابتدای سال تغییر کنند و محاسبات بر مبنای مبالغ تغییر یافته در سال جدید انجام شود. بطور مثال در هر سال مبلغ سقف بیمه کارکنان تغییر خواهد کرد که باید این موارد در سیستم مالی اعمال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست‌های وبلاگ

پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را هم بخوانید...
حداقل حقوق کارگران در سال 1401

حداقل حقوق کارگران در سال 1401

پس از برگزاری جلسات متعدد شورای عالی کار متشکل از نمایندگان کارفرمایی و کارگری و همچنین حضور نمایندگان دولت از وزارت کار ورفاه اجتماعی حداقل حقوق کارگران برای سال 1401 مشخص گردید. بر این اساس حداقل حقوق یک کارگر بدون سابقه و بدون اولاد ۵۶,۷۹۷,۵۰۰ ریال خواهد بود. جزییات بیشتر حقوق سال 1401 را در […]

پرداختهای ممنوعه از تنخواه شرکت!

پرداختهای ممنوعه از تنخواه شرکت!

پرداخت هزینه ها از محل تنخواه و نحوه استفاده از حساب تنخواه و اعمال کنترل های آن یکی از نکات حائز اهمیت در حسابداری خزانه است. با توجه به تغییرات وسیعی که در سنوات اخیر در قانون مالیات های مستقیم به وجود آمده است، لذا باید به بخشنامه ها و اصول استفاده از منابع مالی […]

نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی

نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی

مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی مورخ 1400/11/11 که توسط رییس این سازمان ابلاغ گردید نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی طی نامه شماره 200/1400/75 که از تاریخ 1400/10/13 لازم الاجراست به شرح ذیل اعلام شد. بخشنامه جدید ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی در قانون ارزش افزوده برخی مالیات های خاص […]