حداقل حقوق کارگران در سال 1401

حداقل حقوق کارگران در سال 1401

time اسفند 21, 1400
فهرست مطالب فهرست مطالب

پس از برگزاری جلسات متعدد شورای عالی کار متشکل از نمایندگان کارفرمایی و کارگری و همچنین حضور نمایندگان دولت از وزارت کار ورفاه اجتماعی حداقل حقوق کارگران برای سال 1401 مشخص گردید. بر این اساس حداقل حقوق یک کارگر بدون سابقه و بدون اولاد ۵۶,۷۹۷,۵۰۰ ریال خواهد بود. جزییات بیشتر حقوق سال 1401 را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال 1401 بابت
دستمزد روزانه مبلغ ۱.۳۹۳.۲۵۰ ریال،
حق مسکن روزانه 216.666 ریال،
حق خواروبار روزانه 283.333 ریال
و پایه سنوات روزانه 70.000 ریال خواهدبود.

درواقع با افزایش ۵۷.۴ درصدی حداقل دستمزد پایه حقوق کارگران از دو میلیون و ۶۵۵ هزار تومان به چهار میلیون و ۱۷۹ هزار تومان رسید و با محاسبه مبلغ حق مسکن، بن خواربار و حق اولاد به بیش از شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

جزییات حقوق کارگران در سال 1401

در جدول زیر مبالغ حداقل حقوق، حق مسکن و خواروبار، حق بیمه سهم کارگر و … را بصورت ماهانه و با در نظر گرفتن حالتهای مختلف مثل داشتن یک فرزند یا دو فرزند را ملاحظه می فرمایید.

با این تفاسیر در سال 1401 دریافتی هیچ کارگری از مبلغ ۵۶,۷۹۷,۵۰۰ ریال کمتر نخواهد بود ( البته 7 درصد بیمه سهم کارگر باید از این عدد کسر شود.). همچنین افزایش حقوق برای سایر سطوح مزدی معادل افزایش 38 درصدی + مبلغ ثابت 5.151.660 ریال در ماه خواهد بود.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. برای مطالعه آخرین اخبار اقتصادی و تازه های حسابداری از بخش تازه های حسابداری آتی تراز استفاده نمایید.

موضوعات مرتبطآموزش حسابداری

محمد مهدی توکل صبا

کارشناس ارشد حسابداری ام. مربی و پشتیبان رسمی سپیدار سیستم، عضو تیم تولید محتوای سپیدار، مدرس دوره های حضوری و آنلاین حسابداری و نرم افزار سپیدار و دشت در آتی تراز و مراکز دانشگاهی هستم. علاقمند به تحقیق، تدریس، مطالعه و تولید محتوا هستم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
0 دیدگاه

در بحث این مقاله شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست‌های وبلاگ

پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را هم بخوانید...
پرداختهای ممنوعه از تنخواه شرکت!

پرداختهای ممنوعه از تنخواه شرکت!

پرداخت هزینه ها از محل تنخواه و نحوه استفاده از حساب تنخواه و اعمال کنترل های آن یکی از نکات حائز اهمیت در حسابداری خزانه است. با توجه به تغییرات وسیعی که در سنوات اخیر در قانون مالیات های مستقیم به وجود آمده است، لذا باید به بخشنامه ها و اصول استفاده از منابع مالی […]

نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی

نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی

مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی مورخ 1400/11/11 که توسط رییس این سازمان ابلاغ گردید نرخ جدید مالیات بر ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی طی نامه شماره 200/1400/75 که از تاریخ 1400/10/13 لازم الاجراست به شرح ذیل اعلام شد. بخشنامه جدید ارزش افزوده سیگار و محصولات دخانی در قانون ارزش افزوده برخی مالیات های خاص […]

معافیت مالیاتی و نرخ مالیات حقوق سال 1401

معافیت مالیاتی و نرخ مالیات حقوق سال 1401

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی سقف معافیت مالیت حقوق کارمندان در سال آینده، پنج میلیون و ششصد هزار تومان تعیین شد. همچنین مالیات حقوق سال 1401 برای کارمندان دولتی بین ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان، ۱۰ درصد، از ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان، ۱۵ درصد، از ۲۵ تا […]